تعمیرات پکیج لواسان تعمیر و سرویس بوتان ایران رادیاتور در لواسان

5/5 - (2 امتیاز)

تعمیرات پکیج لواسان تعمیر و سرویس بوتان ایران رادیاتور در لواسان تقدیم میکند.به نام خدا.تهران پکیج در راستای خدمت بخشی به مناطق مختلف تهران و لواسان آماده تعمیرات و سرویس تعمیر پکیج بوتان و ایران رادیاتور تاچی ایساتیس آریستون فرولی و دیگر برند های معتبر در لواسانات میباشد. شهرستان شمیرانات یکی از شهرستان‌های استان تهران است که به سه قسمت شهر لواسان ، دهستان لواسان بزرگ و دهستان لواسان کوچک تقسیم شده و محله‌ها و روستاهای زیادی را در بر می‌گیرد.ابندا این فیلم آموزش سرویس پکیج را ببینید.

سرویس و تعمیر کولر گازی در لواسان اسپیلت کار نمایندگی تعمیرکار 09106868021
(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)

بخش لواسانات از یک شهر و دو دهستان تشکیل شده‌است.

شهرها

-شهر لواسان (این شهر مرکز لواسانات است)

دهستان‌ها

-دهستان لواسان بزرگ (مرکز: روستای لواسان بزرگ)

-دهستان لواسان کوچک (مرکز: روستای افجه)

تاریخچه لواسان یا لواسون تهران

محله لواسان تهران دارای دو بخش لو و آسان است. لو به معنای لبه و تیغه کوه و آسان به معنای بالا آمدن و بلند شدن است. به طور کلی چنین می‌توان گفت که کلمه لواسان به معنای محل برآمدن خورشید است. لواسان در گذشته نام کوه دماوند بوده است و سپس لواسانات به غرب و جنوب غرب دماوند اطلاق شده است.تعمیرات پکیج لواسان تعمیر و سرویس بوتان ایران رادیاتور در لواسان تقدیم میکند

لواسان در سال ۱۳۴۹ هجری شمسی به شهر تبدیل شد و نام روستاهایش را روی محله‌ها گذاشتند.در اصطلاح عامیانه به این شهر لواسون‌ می‌گویند.

محله لواسان تهران از شمال به کوه‌های ورجین، باغدره، کند و افجه، از شرق به کوه‌های ایرا، لواسان کوه و جاجرود، از غرب به کوه‌های قصران و از جنوب به کوه‌های قوچک، زینکوه و تلو منتهی می‌شود.تعمیرات پکیج لواسان تعمیر و سرویس بوتان ایران رادیاتور را از ما بخواهید.

لواسان در سرشماری سال ۱۳۹۵ دارای ۱۸٬۱۴۶ نفر جمعیت بوده‌ است که شامل ۹۳۱۸ نفر مرد، ۸۸۲۸ زن و ۶۱۳۰ خانوار بوده‌ است.تعمیرات پکیج لواسان تعمیر و سرویس بوتان ایران رادیاتور در لواسان تقدیم میکند

روستاهای دیدنی لواسان
با این‌که به کل منطقه، لواسان گفته می‌شود، اما اگر بخواهیم با دقت و ریزبینی بیشتری نگاه کنیم می‌فهمیم هر نقطه از این منطقه قصه طولانی برای خود دارند. روستاهای دیدنی اطراف لواسان از هر نظر که فکرش را بکنید مهم‌اند.

زیبایی‌های خاص، آب‌وهوای خاص، دشت و کوه‌های متفاوت و… از جمله ویژگی‌های آن‌هاست. من همیشه فکر می‌کردم چرا تهرانی‌ها هر هفته راهی لواسان می‌شوند؟ مگر این‌جا چقدر مکان دیدنی دارد که تمام نمی‌شود. حالا فهمیدم جاهای دیدنی لواسان اصلا تمامی ندارد، هر هفته که هیچ، هرروز هم برای بازدید و گردش در مناطق آن کم است.

روستای افجه در جاهای دیدنی لواسان
اولین روستایی که معرفی می‌کنیم افجه نام دارد. روستای افجه در 5 کیلومتری شمال لواسان بنا شده. اهمیت این روستا نه برای جاهای دیدنی، بلکه برای باغ و دشت گیاهش است. این روستا دو منطقه گردشگری بسیار معروف دارد.

مجله علی‌بابا

دشت هویج افجه، جای دیدنی و البته مهمی است. در این دشت منطقه وسیعی پوشیده از سرسبزی و طراوت آماده میزبانی شماست. محل دیگر آبشار افجه است که ‌سمت شمال شرق روستا قرار داد. بالای کوه بالادستی دشت هویج آبشاری که حصار اطرافش درختان چنار هستند، وجود دارد. مطمئنم قدم زدن میان درختان و پیاده‌روی تا آبشار، طبیعت خونتان را تا هفته‌ها 100 درصد نگه می‌دارد.

آّب‌وهوای این منطقه سردسیر است و برای سفرهای تابستانی انتخاب می‌شود. بااین‌حال هستند افرادی که زمستان و لباس سفید دشت را به تابستان و سبزپوشی ترجیح می‌دهند. اگر جزو این دسته هستید بهتر است قبل از شروع سفر از وسایل کوهنوردی و سلامت خودروها مطمئن شوید و سپس دل به‌جاده افجه بزنید.

روستای سینک
بعد از افجه، سینک رتبه دوم فاصله با تهران را دارد. سینک پایین دست رودخانه افجه واقع شده و این امر فاصله‌اش با تهران را کمتر می‌کند. به‌جرئت می‌توان گفت این قرارگیری کنار رودخانه برای سینک، جز نعمت هیچ چیز دیگری نبوده است.

روستای لالون
لالون، لالان، لاله‌گون فرقی نمی‌کند، مهم آن بهشتی است که پشت این اسم مخفی شده است. روستای لالون را نباید از دست داد. سفر یک‌روز و دو روز‌ش فرقی نمی‌کند، زیرا مطمئنم اگر به آن‌جا بروید هر هفته دلتان پر می‌کشد که دوباره برگردید.

لالون یکی از روستاهای شرقی فشم است. چیزی حدود 70 کیلومتر که از تهران دور شوید و به سمت فشم و سپس به سمت زایگان بروید به لالون می‌رسید.تعمیرات پکیج لواسان تعمیر و سرویس بوتان ایران رادیاتور در لواسان تقدیم میکند

روستای امامه در جاهای دیدنی لواسان
یکی دیگر از روستاهای اطراف تهران امامه است. روستایی نه چندان دور از پایتخت با قدمت زیاد و جمعیتی بیشتر از تمام روستاهای منطقه. این‌جا همه چیز برای پیاده‌روی و ریلکسینگ فراهم است. پیشنهاد می‌کنم سراغ امامه بروید، زیرا کوچه‌پس‌کوچه‌ها، باغ‌ها و درختان میوه‌اش هوش از سرتان خواهد برد.

مطمئنم اگر پایتان به کوچه‌های این روستا برسد دست از تکیه به دیوارها و تنفس هوای پاک، مرطوب و خنک بر نمی‌دارید.

روستای ناران
اگر حالش را ندارید به هیچ یک از روستاهای تاکنون گفته شده بروید حداقل تابی در نارون لواسان بخورید که ناکام از دنیا نروید. ناران یکی از محله‌های قدیمی و اصلی لواسان تهران است. منطقه‌ای دیدنی و جذاب پر از ابنیه تاریخی با قدمتی چند صدساله که مورخان هم به دوران ساسانیان و هم هخامنشایان نسبتش می‌دهند.تعمیرات پکیج لواسان تعمیر و سرویس بوتان ایران رادیاتور

بهترین جای لواسان برای زندگی

لاکچری ترین مناطق محله لواسان تهران به ترتیب باستی هیلز و عسلک هستند.

شهرک باستی هیلز

شهرک لاکچری لواسان شهرک باستی هیلز معروف به بورلی هیلز لواسان که در دامنه کوه‌های شمال شهر لوسان واقع شده، با ویو بی‌نظیر ۳۶۰ درجه رو به شهر لواسان و سد لتیان، به یکی از رؤیایی‌ترین مناطق ایران تبدیل شده. قیمت ویلا‌ها در شهرک خصوصی باستی هیلز لواسان، از ۵۰ میلیارد تومان شروع می‌شود.
اسمش را باستی هیلز گذاشته‌اند، چون دقیقا مثل شهرک بورلی هیلز لس‌آنجلس کالیفرنیاست. البته نه اینکه خودشان برای منطقه اسم گذاشته باشند، قضیه از این قرار است که یکی از بلوار‌های لواسان به نام بلوار باستی به این شهرک خصوصی منتهی می‌شود.

نمایندگی کولر گازی در لواسان سرویس و تعمیرات اسپیلت تعمیرکار داکت ۰۹۱۰۶۸۶۸۰۲۱
(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)

تعمیرات و سرویس تعمیر پکیج بوتان و ایران رادیاتور تاچی ایساتیس آریستون فرولی و دیگر برند های معتبر در لواسانات

ورود به این شهرک صرفا برای صاحبان املاک در این شهرک امکان‌پذیر است. شاید فکر کنید باستی هیلز یک جای پرت در دامنه کوه بدون امکانات شهری باشد، اما این‌طور نیست. اتفاقا با پای پیاده می‌توانید تا فروشگاه شهروند واقع در بر بلوار باستی بروید، خرید کنید و برگردید.
دور تا دور شهرک باستی هیلز دیوار کشی شده و همان‌طور که از ورودی آن مشخص است بعید است که هرکسی بتواند وارد آن شود. مگر اینکه ساکن یکی از ۳۶ ویلای لاکچری در شهرک باستی هیلز باشید!تعمیرات پکیج لواسان تعمیر و سرویس بوتان ایران رادیاتور در باستی هیلز را از ما بخواهید.

عسلک

اصطلک یا عسلک نام یکی از محله‌های شهر لواسان است. در تعریف اینکه عسلک لواسان کجاست باید بگوییم هنگامی که به لواسان وارد می‌شوید اولین محله سمت چپ عسلک است که خانه‌هایش روی دامنه کوه‌ها ساخته شده‌اند.تعمیرات پکیج لواسان تعمیر و سرویس بوتان ایران رادیاتور تعمیرات پکیج لواسان تعمیر و سرویس بوتان ایران رادیاتور در لواسان تقدیم میکند

اصطلک لواسان در کنار بلوار امام خمینی شهر لواسان و در دامنه کوه ورجین قرار گرفته است. عسلک یکی از مرتفع‌ترین محله‌های شهر لواسان است و در ارتفاع بالای دو هزار متر از سطح دریا قرار گرفته است. عسلک، نام محله لاکچری لواسان است. خانه‌های این محله ویلایی بوده و طراحی خاص و خیره کننده‌ای دارند. دید این محله عالی و مشرف به کل شهر لواسان و سد لتیان است؛ بنابراین مردم لواسان عسلک را بهترین جای لواسان برای زندگی می‌دانند.

این مطلب را از دست ندهید: عسلک لواسان کجاست؟

عسلک لواسان تهران

مناطق خوب لواسان

از بهترین محله‌های لواسان برای زندگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

توک مزرعه

توک مزرعه یکی دیگر از محله‌های لاکچری و ویلا نشین لواسان است که در مجاورت اصطلک قرار گرفته است.

در گویش محلی به این منطقه توک یا توکه میگویند که به معنای نوک یا بلندی است. توک مزرعه در بلندای کوه ورجین قرار گرفته است و در گذشته مزارع و باغ‌های مرتفع بسیاری داشته است.

محله لواسان

قاضی آباد

قاضی آباد یا قاضی با نام یکی دیگر از محله‌های لواسان است که در کنار بلوار امام خمینی قرار گرفته است. قاضی آباد به صورت رسمی دارای سنگ ثبتی است. در قاضی با پارک زیبایی به نام پارک قاضی آباد به چشم می‌خورد که وسعت آن از محله نجارکلا و سید پیاز شروع شده و تا محله ناران امتداد دارد. این پارک از طریق پل عابر پیاده به پارک دیگری متصل می‌شود. در زیر پل، آلاچیق، آب‌نما و رودخانه مصنوعی به چشم می‌خورد.تعمیرات پکیج لواسان تعمیر و سرویس بوتان ایران رادیاتور

 لواسان تهران
تعمیرات پکیج لواسان تعمیر و سرویس بوتان ایران رادیاتور

ناران

از دیگر محله‌های خوب لواسان برای زندگی می‌توان به ناران یا نارون اشاره کرد که رودخانه افجه از میان آن عبور می‌کند.

در مورد وجه تسمیه ناران چنین می‌توان گفت که در باور بومیان شهر لواسان، در ادوار باستان دو آتشکده زرتشتی در این محل قرار داشته است که عده‌ای از سادات هاشمی پس از مهاجرت و فرار به لواسان در دوره ظلم و ستم خلفای جور عباسی و دعوت مردم این دیار به دین اسلام و مذهب تشیع نام این محل را به لفظ عربی که زبان مادری‌شان بوده ناران به معنای دو آتش یا دو آتشگاه نهاده‌اند.

امامزاده فضلعلی شهر لواسان در این محله قرار دارد. از دیگر ابنیه تاریخی شهر لواسان که در این محله واقع گردیده، می‌توان حمام محله ناران مربوط به دوره صفوی و قلعه باستانی باغ دره مربوط به دوره هخامنشی و دوره ساسانیان را نام برد.

گلندوک

گلندوک، مرکز شهر لواسان است و میدان گلندوک که میدان اصلی شهر لواسان است، در وسط آن واقع شده است. بسیاری از افراد گلندوک را به لواسان کوچک اشتباه می‌گیرند، در حالی که این دو محله هیچ وجه تشابهی با هم ندارند.

بخشداری، شهرداری، اداره ثبت، اداره آب برق و گاز، اداره آموزش و پرورش و همچنین بیشتر مدارس لواسان و بانک‌ها در گلندوک واقع شده‌اند.

احمدآباد

احمدآباد محله‌ای است که در دو کیلومتری جنوب غربی محله گلندوک واقع شده است و بین محله‌های اصطلک پایین و شورکاب قرار دارد. احمدآباد دومین محله هنگام ورود به لواسان است که در سمت راست واقع شده است.

مجتمع‌های تجاری اسکای سنتر و هایپر استار در احمدآباد واقع شده‌اند.

نصف خانه‌های احمدآباد ویلایی و نصف دیگر آپارتمانی هستند. احمدآباد در سراشیبی قرار گرفته و کوچه‌های آن دارای سربالایی هستند.

محله لواسان تهران

شهرک آزادگان

شهرک آزادگان نام یکی از محله‌های قدیمی لواسان است که بین محله‌های گلندوک و باستی قرار گرفته است. خانه‌های شهرک آزادگان عمدتا آپارتمانی هستند. این شهرک ۳۰ سال قدمت دارد و در گذشته یکی از بهترین محله‌های لواسان بوده است.

تعمیرات پکیج لواسان تعمیر و سرویس بوتان ایران رادیاتور

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Tumblr